Nebezpečné jevy na 25.01.2020 6UTC - 26.01.2020 6UTC
*** Předpověď na 2011/10/06 ***
Možný výskyt nárazů nad 20 m/s, ve vyšších polohách na exponovaných místech až přes 25 m/s.
stupně rizika--- SITUACE ---
Situaci nad střední Evropou začíná ovlivňovat rozsáhlá tlaková níže nad SV Atlantikem, která je pozůstatkem po hurikánu Ophelia. Její studená fronta bude v noci na zítřek postupovat přes území Česka a během zítřka i Slovenska a v souvislosti s ní čekáme zesilování větru.

--- PŘEDPOVĚĎ ---
Studená fronta postupuje v době psaní předpovědi přes stř. a V Německo a je spojena s ostrou liníí přeháněk a silným nárazovým větrem. Fronta by měla během večera zasáhnout hlavně Z a SZ Čech a během noci postupovat směrem k V až JV, přičemž nejsilnější nárazy na ní čekáme zejména ve vyšších polohách a v rámci nížin pak zejména na území Čech, kde by mohlo nárazy větru dosahovat hodnot kolem 20 m/s, ve vyšších polohách až kolem 25 m/s. V ranních hodinách by měla fronta zasáhnout i Z-JZ Slovenska, kde modely předpokládají možnost nárazů ojediněle až přes 25 m/s a to i za samotnou frontou v rámci zesíleného tlakového gradientu. Vítr bude doprovázen na některých místech krátkodobě silnějšími srážkami a náhlým poklesem teplot, kdy ve vyšších horských polohách se může objevit i sněžení.

Číslo předpovědi: 92
Vydal: Kvak, Rýva
 
Upozornění: Předpovědi zde publikované jsou pouze experimentálního chrakteru a slouží pro informování zejména amatérských pozorovatelů počasí a bouřek. V žádném případě se nejedná o výstražné informace a neslouží tedy jako podnět pro záchranné složky či krizová centra! Oficiální výstražné informace najdete na webu ČHMÚ.